Poznaliśmy pojemność baterii Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro

Chińskie źródła ujawniły pojemność baterii, które znajdą się na pokładzie flagowych modeli Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Będzie to 4200 oraz 4500 mAh.

Już niebawem Huawei oficjalnie zaprezentuje dwa nadchodzące flagowce Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro. Ich specyfikację techniczną już po części znamy, a teraz udało nam się poznać pojemność baterii, które będą je zasilały.

Według chińskich źródeł, baterie obu modeli będą miały powyżej 4000 mAh. Jak widać na poniższym zdjęciu model Mate 30 będzie miał 4200 mAh akumulator, natomiast Mate 30 Pro dostanie baterię 4500 mAh. W porównaniu do poprzedników, baterie będą odpowiednio o 5 i 7 procent większe. To dość spora pojemność, co w połączeniu z zarządzaniem energią wykorzystującym SI, powinno zapewnić długi czas pracy urządzeniom.

Oczywiście gdy akumulator się wyczerpie, jego naładowanie nie zajmie dużo czasu. Smmartfon dostanie bowiem 55 W standardową ładowarkę, która uzupełni baterię w bardzo szybkim tempie. A jeśli ktoś woli ładowanie bezprzewodowe, będzie mógł skorzystać z najszybszej ładowarki na rynku. Akcesorium zaoferuje bowiem moc aż 25 W.

Nowe flagowce Huawei trafią na sklepowe półki już niebawem. Według przedstawiciela producenta, rynkowy debiut smartfonów odbędzie się 19 września. Urządzenia będą miały już fabrycznie zainstalowanego Androida Q z nakładką EMUI 10. Ich ceny nie są jeszcze znane, ale możemy spodziewać się, że tanio raczej nie będzie.

Huawei Mate 30

Źródło

You may also like...