Pokemon GO znowu zdobywa popularność

Z najnowszego raportu Niantic wynika, że Pokemon GO znowu zyskuje popularność. Od maja, aktywność graczy zwiększyła się aż o 35 procent.

Mogłoby się wydawać, że wydane kilka lat temu na smartfony Pokemon GO, szczyt popularności ma już za sobą. Jeśli jednak ktoś sądził, że gracze nie łapią już Pokemonów tak chętnie, to jest w dużym błędzie.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Niantic wynika, że wspomniana produkcja nie odchodzi w zapomnienie. Wręcz przeciwnie, od maja tego roku aktywność grających zwiększyła się aż o 35 procent. Oczywiście jest to zasługa okresu wakacyjnego, kiedy to użytkownicy tej gry mieli wolne od szkoły i mogli poświęcić więcej czasu na popularną rozrywkę.

Niewątpliwie pomocne były także nowe funkcje społecznościowe, które najwyraźniej bardzo spodobały się użytkownikom. Na koniec czerwca gracze kontaktowali się z przyjaciółmi 113 mln razy i wysłali im ponad 2,2 mld prezentów. Wzrost zainteresowania grą może też wynikać z udostępnionej wreszcie funkcji handlu pomiędzy graczami, którzy mogą wymieniać się zdobytymi przedmiotami. Do powrotu skłonić może użytkowników również nadchodzący tryb PvP, niezwykle oczekiwany przez fanów, który zostanie udostępniony za jakiś czas.

Nie można też zapomnieć o zapowiedzianej grze Pokemon: Let’s Go, która wyjdzie w tym oku na Nintendo Switch, oferując synchronizację z Pokemon GO. Innymi słowy, najnowsze pomysły twórców podobają się graczom, co może zaowocować dalszym wzrostem popularności tytułu.

Pokemon GO

Źródło: Nianticlabs.com

You may also like...