Kosmiczny pokrowiec chroni smartfona przed zimnem

Na rynku pojawił się ciekawy gadżet do smartfonów. Produkt o nazwie Phoozy, to etui chroniące urządzenia mobilne przed ekstremalnymi temperaturami.

Smartfony, tak jak każda elektronika, nie znoszą skrajnych temperatur. Gdy zostawimy iPhone’a na jakiś czas, leżącego na stoliku w pełnym słońcu, to po powrocie przywita nas komunikat o konieczności jego schłodzenia. Tak samo jest w przypadku niskich temperatur.

Jeśli jednak nasza praca polega na przebywaniu w skrajnych temperaturach, to przyda się nam produkt o nazwie Phoozy. Jest to dzieło Kevina Conwaya, byłego kierowcy NASCAR. Facet dość miał przegrzewania się jego telefonu w letnie dni oraz zamarzania podczas jazdy na snowboardzie.

Postanowił więc stworzyć dla niego pokrowiec, który będzie regulować temperaturę, zapewniając optymalne warunki pracy. Produkt powstał z materiałów inspirowanych skafandrami kosmicznymi. Wykonany został z kilku warstw różnych materiałów, chroniących go przed ciepłem lub zimnem. Producent twierdzi, że pokrowiec odbija aż 90% promieni słonecznych, które normalnie nagrzewałyby sprzęt.

Phoozy nie jest wprawdzie wodoszczelne, ale gdy telefon z takim opakowaniem wpadnie do wody, będzie się na niej unosił. Produkt pasuje do wszystkich modeli smartfonów z ekranami o przekątnej od 4 do 7-cali.

Kosztuje 30 dolarów i można go zakupić na stronie producenta.

etui

Źródło: Phoozy.com

You may also like...