Połowa posiadaczy smartfonów to gracze

Mimo, że smartfony pierwotnie były projektowane jako urządzenia do komunikacji, to ich użytkownicy szybko znaleźli dla nich nowe, znacznie ciekawsze zastosowanie i wykorzystują je do grania.

Można próbować zaprzeczać, że większość użytkowników smartfonów korzysta z nich przede wszystkim do zabawy, ale takie są fakty i tę tezę potwierdza m.in. najnowsza ankieta przygotowana przez witrynę CouponCabin.com. Wynika z niej, że ponad połowa posiadaczy urządzeń mobilnych, wykorzystuje je do grania.

W badaniu przeprowadzonym na początku tego miesiąca, wzięło udział 2,058 dorosłych Amerykanów, których zapytano o to, do czego wykorzystują swe smartfony i dlaczego są to gry 🙂

Aż 11 procent respondentów odpowiedziało, że gra więcej niż raz dziennie, natomiast 10 % stwierdziło, że bawi się raz w miesiącu lub rzadziej. Ciekawostką jest to, że choć mężczyźni grają częściej od kobiet, to różnica ta nie jest wielka i wynosi zaledwie 6 %. Badanych zapytano także o to, czy bawią się produkcjami darmowymi, czy też płatnymi. Okazuje się, że 46 procent dorosłych płaci za gry, jednak interesujące jest to, że odsetek ten jest wyższy w przypadku użytkowników tabletów i wynosi 56 %.

Wyniki tej ankiety to świetna wiadomość nie tylko dla producentów gier mobilnych, lecz także sprzętu, takiego jak zapowiedziany niedawno Project Shield oraz nowoczesnych smartfonów. Oznacza to bowiem, że ich przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

Źródło: CouponCabin.com

You may also like...