Trojan przejmuje konta na Facebooku i zamieszcza komentarze

Nie ma praktycznie dnia, by nie pojawił się jakiś robak, mniej lub bardziej szkodliwy. Najnowszy trojan jest szczególnie groźny, ponieważ został stworzony do przejmowania kont na Facebooku.

Microsoft, który wykrył nowego robaka twierdzi, że trojan potrafi porywać Facebookowe konta należące do niczego nieświadomych użytkowników. Co więcej, jest w stanie także polubić określone strony, a nawet zamieszczać komentarze sprawiając wrażenie, że pochodzą one od samego użytkownika.

Robak pochodzi z Brazylii i atakuje przede wszystkim wtyczki przeglądarek Google Chrome oraz Firefox. Microsoft nie sprecyzował o jakie wtyczki może chodzić, ale sam trojan został zidentyfikowany jako Trojan:JS/Febipos.A.

Gdy dostanie się do naszego komputera, zaczyna zachowywać się jak zwykły użytkownik Facebooka, a więc lubi strony, dzieli się linkami, zamieszcza wpisy, dołącza do grup i zaprasza do nich przyjaciół, chatuje, a nawet komentuje posty. Oczywiście linki prowadzą do stron z wirusami, a komentarze często bywają obraźliwe i w większości zamieszczane są po portugalsku, ale czasem są tez w innych językach, a są wśród nich m.in.: Sorry guys, but this is ridiculous!!!” oraz “The coolest tune at the moment. It’s really nice!”

Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, a jego dystrybucja odbywa się znanymi wszystkim metodami, np. przez zamieszczanie na stronach prowokacyjnych obrazków, po kliknięciu w który, użytkownik jest zarażany trojanem. Należy zadbać posiadanie dobrego programu antywirusowego z aktualnymi definicjami.

Źródło: Technet.com

You may also like...