Sieć górników wydobywających Bitcoiny mocniejsza niż superkomputery

By wydobywać Bitcoiny trzeba dysponować ogromną mocą obliczeniową, dlatego też często wykorzystuje się potężne sieci komputerowe o dużej mocy obliczeniowej.

Naukowcy już dawno sądzili, że przemysł wydobywczy Bitcoinów dysponuje ogromną mocą obliczeniową, ale ostatnio postanowili sprawdzić, jak bardzo ich przypuszczenia są prawdziwe. Okazało się, że łączna moc komputerów zaangażowanych w wydobywanie monet, jest ośmiokrotnie większa, niż 500 najsilniejszych superkomputerów świata!

Przemysł wydobywczy działa w oparciu o dwa modele. Pierwszym z nich są hobbyści, którzy kopią sporadycznie i poświęcają moc swego komputera tylko w wolnych chwilach. Natomiast drugi model to całe społeczności, które moc specjalnie do tego celu budowanego sprzętu, przeznaczają tylko na jeden cel.

Jeszcze do niedawna, górnicy Bitcoinów działali bardzo chaotycznie. Niejako z doskoku, ale po tym jak cena tej wirtualnej waluty wzrosła do ponad 200 dolarów, zaczęli się organizować i działać bardziej efektywnie. Obecnie budowane są nawet specjalne maszyny o odpowiednim współczynniku mocy do kosztów, których zadaniem jest wyłącznie wydobywać Bitcoiny, a co więcej, powstają kręgi, których celem jest zarabianie.

Po tym Bitcoiny stały się znacznie tańsze, biznes stał się trochę mało opłacalny, nadal część osób na tym zarabia.

Bitcoiny

Źródło: Geek.com

You may also like...