Popularna funkcja Google zmieniła się w samodzielną aplikację

Google postanowiło znacznie zwiększyć dostępność swej funkcji Google Lens, którą wprowadziło w smartfonach Pixel. Przekształciło ją więc w samodzielną aplikację, którą może teraz na swój sprzęt pobrać każdy chętny.

W zeszłym roku internetowy gigant udostępnił posiadaczom smartfonów Pixel 2 funkcję o nazwie Google Lens, dostępną za pośrednictwem Google Assistant. Jej dostępność była jednak nieco ograniczona, więc później firma rozszerzyła ją także na aplikację Google Photos. Teraz jednak poczyniono kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności tego narzędzia i zmieniono je w samodzielną aplikację mobilną.

Aplikacja jest kompatybilna ze smartfonami od Androida Marshmallow w górę. Nie jest więc dostępna dla wszystkich modeli urządzeń i nie da się jej zainstalować na starszym sprzęcie. Należy tu wyjaśnić, że narzędzie oferuje praktycznie te same funkcje co w przypadku poprzednich wersji. Mamy więc do dyspozycji tryb wizjera, który po skierowaniu kamery na określony obiekt pozwala go zidentyfikować oraz uzyskać na jego temat więcej informacji.

Jeśli chcielibyście pobrać nową aplikację, to znajdziecie ją w Google Play Store. Warto jednak dodać, że jest ona przydatna tylko niektórych osób, gdyż wiele telefonów ma soczewki w Asystencie, więc nie muszą pobierać dodatkowego programu.

Google Lens

Źródło: Google.com

You may also like...