Pornhub może zostać nowym właścicielem serwisu Tumblr

Verizom zamierza pozbyć się popularnej niegdyś platformy blogowej Tumblr. Jej zakupem zainteresowany jest Pornhub, jedna z największych na świecie stron dla dorosłych.

Koncern Verizon Communication planuje pozbyć się mikroblogowej platformy Tumblr, którą otrzymał w pakiecie, gdy z w 2016 roku kupił portal Yahoo. Popularny niegdyś serwis, aktualnie mocno traci na popularności, wypierany przez usługi rywali. Dla amerykańskiego koncernu stał się więc całkowicie zbędny. W grudniu zeszłego roku, łączna liczba wizyt z komputerów i urządzeń przenośnych wyniosła 521 mln. Ale już w styczniu liczba ta skurczyła się do 437 mln. Obecnie istnieje tam 465 mln mikroblogów należących do użytkowników z całego świata, które opublikowały dotąd ponad 170 mld wpisów.

Tak duży spadek zainteresowania platformą wynika przede wszystkim z zablokowania przez Verizon treści dla dorosłych. Były tam często publikowane, lecz wielu osobom bardzo się to nie podobało. Z tego powodu na serwis stale wylewała się fala krytyki. Tymczasem to właśnie one były prawdziwym magnesem na odwiedzających, zapewniającym serwisowi popularność. Skoro jednak je usunięto, wiele osób uznało, że nie ma po co tam zaglądać.

Verizon chce więc pozbyć się zbędnego serwisu. Być może wkrótce uda się go sprzedać, odzyskując część włożonych w niego pieniędzy. Jego zakupem jest bowiem zainteresowany serwis Pornhub, jedna z największych na świecie stron dla dorosłych. Prezes serwisu Corey Price zapewnił, że jeśli udałoby się zakupić platformę, to powrócą na nią treści dla dorosłych.

Nie wiadomo jednak dokładnie jakie plany wobec platformy ma Pornhub. Ale jeśli serwis jest zainteresowany zakupem, to na pewno już ustalono sposób jego wykorzystania.

Tumblr

Źródło: Wsj.com

You may also like...