Pracownicy AMD ujawnili sekrety konkurencji

Często bywa tak, że pracownik odchodząc z firmy, zabiera ze sobą część wyposażenia. Jednak pracownicy AMD przechodzących do Nvidii, zabrali ze sobą firmowe dokumenty.

Teraz AMD oskarża byłego wice prezesa Roberta Feldsteina oraz trzech innych wysoko postawionych, byłych już pracowników, o kradzież dokumentów zawierających tajemnice firmy. Feldstein w ubiegłym roku odszedł od AMD i przeszedł do Nvidii, lecz odchodząc zabrał wiele dokumentów zawierających sekrety handlowe. Łącznie wyniesiono z firmy około 100,000 plików.

Feldstein oskarżany jest nie tylko o kradzież dokumentów, lecz także o złamanie umowy dotyczącej pozyskiwania pracowników dla konkurencji. Mówiąc wprost, były prezes nakłaniał innych współpracowników, by przeszli do Nvidii. Feldstein nie jest jakimś zwykłym szefem, lecz osobą dość zasłużoną dla AMD. To właśnie on pomógł opracować technologię używaną w konsolach takich jak PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Przekazanie sekretów AMD konkurencji, może mieć poważne następstwa. Jak wiemy AMD dostarczy nowe procesory dla PlayStation 4 i Xboxa 720. Jeśli Nvidia skopiuje technologię i przejmie umowy, AMD może stracić masę pieniędzy.

Źródło: ZDnet.com

You may also like...