PrioVR pozwoli nam przenieść się do gier

Wirtualna rzeczywistość, to technologia, którą już od wielu lat próbuje się wykorzystać w grach wideo. Jak na razie wszelkie próby kończyły się totalną porażką, ale nowy projekt o nazwie PrioVR, może to wszystko zmienić.

PrioVR to projekt firmy YEI Technology, która na Kickstarterze zbiera pieniądze na rozpoczęcie produkcji. Mówiąc w wielkim skrócie, jest to specjalny kostium z czujnikami, dzięki którym gracz uzyska pełną kontrolę nad wirtualnym awatarem wyświetlanym na ekranie monitora. Dzięki temu bohater, będzie wiernie kopiował ruchy wykonywane przez gracza i można sobie tylko wyobrazić jakie wielkie dostarczy to możliwości producentom gier wideo.

Jest to technologia będąca rozwinięciem systemów używanych m.in. w konsoli Wii, oraz Kinecta, jednak przy tym dużo bardziej funkcjonalna i miejmy nadzieję, znacznie bardziej precyzyjna.

YEI Technology dwa kostiumy wyposażone w 11 czujników, chce sprzedawać za 450 dolarów. Jeśli natomiast mamy więcej pieniędzy, możemy pokusić się o kupno dokładniejszej wersji PrioVR PRO, wyposażonej w 17 czujników, która kosztować ma 625 dolarów.

O ile sama technologia jest rewolucyjna, to raczej nie stanie się powszechnie używana. Wymagana jest współpraca producentów gier, a ci na pewno nie zechcą ponosić kosztów przerabiania swego oprogramowania tak, by współpracowało z PrioVR, skoro będzie tego używać najwyżej kilkaset osób. Niestety przy tak zaporowej cenie, gadżet na pewno nie stanie się popularny.

A szkoda, bo jego możliwości są niewiarygodne, wystarczy tylko spojrzeć na poniższe filmy. W połączeniu z hełmem do VR, byłaby to prawdziwa rewolucja pozwalająca nam niemal fizycznie przenieść się do wirtualnego świata.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...