Philips pokazał na IFA 2013 nowy monitor dla graczy

Wybór monitora LCD ma duże znaczenie, jeśli mamy zamiar bawić się grami komputerowymi. Wówczas istotne stają się takie elementy, jak częstotliwość odświeżania, czas reakcji oraz jakość matrycy. Na IFA 2013 pokazano kilka nowych monitorów skierowanych do graczy, a jeden z nich miał na swym stoisku koncern Philips.

Firma pokazała 24-calowy monitor LCD, charakteryzujący się ogromną, bo aż 144 Hz częstotliwością odświeżania (około 2,4 razy większą od standardowych monitorów), a także niezwykle krótkim czasem reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms. Ciekawostką jest pilot zdalnego sterowania pozwalający w łatwy sposób zmieniać ustawienia monitora.

Monitor wyposażono w wysokiej klasy matrycę TN podświetlaną technologią LED, która najlepiej nadaje się do dynamicznych gier, zapewniając doskonały czas odświeżania, oraz praktycznie całkowitą eliminację tzw. input laga.

Ekran posiada całą gamę złącz, a więc oprócz VGA i DisplayPort, mamy tu HDMI, jak również Dual Link DVI. Producent wyposażył go ponadto w hub USB 3.0, który nie tylko zapewnia szybki transfer danych, lecz także pozwala ładować urządzenia przenośne. Opcjonalnym wyposażeniem jest kabel MHL, dzięki któremu możemy odtwarzać na monitorze filmy wideo w HD, zgromadzone na naszym smartfonie lub tablecie działającym pod Androidem.

Nowy monitor jest już dostępny w sprzedaży, ale jak przystało na sprzęt z wysokiej półki, jego cena idzie w parze z oferowaną jakością. W tym wypadku mówimy o kwocie 329 funtów, czyli niemalże 1700 złotych.

Źródło: Philips.com

You may also like...