Problemy z GPS w nowych smartfonach Apple

Media donoszą o kolejnych problemach związanych ze smartfonami z Apple. Nowy kłopot dotyczy GPS, który nie działa prawidłowo w iPhone 8 oraz iPhone X.

Apple spiesząc się z wprowadzeniem do sprzedaży nowych smartfonów, najwyraźniej nie poświęciło należytej uwagi sprawdzeniu sprzętu, przed jego premierą. Użytkownicy zgłaszają bowiem kolejne problemy, które w nich występują.

Pisałem już dziś o niekorzystnym wpływie niskiej temperatury na model iPhone X dostępny w polskich sklepach, który przestaje działać. To jednak nie jedyny kłopot, gdyż użytkownicy zgłaszają również problem z modułem GPS w modelach iPhone 8 oraz iPhone X. Pokazuje on lokalizację użytkownika daleką od rzeczywistej, co praktycznie czyni go całkowicie bezużytecznym do nawigacji.

Dobrą wiadomością jest to, że wada nie jest sprzętowa i Apple zapewnia, że problemy powinny zostać rozwiązane przez udostępnioną właśnie aktualizację iOS 11.1.1. Najnowsza wersja systemu powinna również zlikwidować błąd w systemie autokorekty, uniemożliwiający wykorzystanie litery “i”.

Błędne wskazania nawigacji mogą okazać się bardzo groźne w skutkach. Przykładem tego jest Rodrigo Diaz, który został skierowany do niewłaściwego domu i stracił przez to życie. Jeszcze ciekawszym przypadkiem złego działania nawigacji jest Sabine Moreau, która wybrała się wybrała się do Brukseli po swą koleżankę. Tymczasem błędne wskazania nawigacji, zaprowadziły kobietę do Chrowacji i zamiast 150 km, przejechała 1500 km.

GPS

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...