Problemy z kamerą w iPhone’ach z iOS 11.4

Użytkowników iPhone’ów dotykają kolejne problemy spowodowane przez aktualizację iOS 11.4. Tym razem dotyczą kamery, która przestaje działać po zainstalowaniu nowej wersji systemu.

Wypuszczona niedawno przez Apple aktualizacja iOS 11.4, sprawia posiadaczom iPhone’ów coraz więcej różnych problemów. Największym z nich jest szybsze wyczerpywanie się baterii, ale okazuje się, że to nie jedyna przykra niespodzianka, która na nich czeka.

Użytkownicy skarżą się, że po zaktualizowaniu systemu do wspomnianej wersji, aparat przestaje im działać. Po uruchomieniu aplikacji aparatu, zamiast obrazu z jego obiektu, na ekranie widać tylko ciemność. Nie wszyscy jednak mają takie same objawy. W niektórych przypadkach kamera wprawdzie działa, jednakże nie da się właściwie ustawić ostrości. Pojawiają się także przekłamania w rejestrowaniu kolorów.

Użytkownicy skarżą się na problemy także na oficjalnym forum Apple podkreślając jednak, że na razie nie udało im się znaleźć jego rozwiązania. Twardy reset nie przynosi bowiem żadnych efektów. Nie da się też powrócić do poprzedniej wersji systemu, choć to zapewne pozwoliłoby pozbyć się wady.

Co ciekawe, problem zdaje się dotyczyć głównie starszych iPhone’ów i nowsze modele nie są nim dotknięte. Najwięcej zgłoszeń dotyczy iPhone 6S. Apple ponoć wie już o występującym problemie, ale na razie nie wspomina o aktualizacji, która naprawi buga. Trudno więc powiedzieć kiedy użytkownicy będą mogli w pełni korzystać ze swych smartfonów.

iOS 11.4

Źródło: Apple.com

You may also like...