Producent Astro Slide 5G ujawnia jego cenę i specyfikację

Brytyjska firma Planet Computers ujawniła ostateczną specyfikację oraz datę premiery najnowszego smartfona Astro Slide 5G. Produkt trafi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku.

Współczesne smartfony mają wiele zalet, ale nie zapewniają zbyt dużej wygody wprowadzania tekstu. Ekrany dotykowe ze względu na brak informacji zwrotnej, nieszczególnie nadają się do pisania, a już na pewno nie do szybkiego pisania. Tymczasem prowadząc własny biznes i zajmując się firmową korespondencją, komfort i szybkość pisania są szczególnie pożądane.

Dawniej nie było to dużym problemem. Fińska Nokia oferowała bowiem kilka modeli telefonów, takich jak Nokia 9500 Communicator, czy też Nokia E90 Communicator, wyposażonych w pełne fizyczne klawiatury ułatwiające pisanie emaili oraz SMS’ów.

Astro Slide 5G – slider z klawiaturą

Co prawda Nokia już takich urządzeń nie produkuje, to istnieją producenci, którzy nadal oferują podobny sprzęt. Jedną z nich jest brytyjskie przedsiębiorstwo Planet Computers, które ma w swej ofercie kilka takich urządzeń. W 2017 roku wprowadziło na rynek Gemini PDA, zaś rok później dołączył do niego Cosmo Communicator.

Teraz firma przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży swego najnowszego produktu o nazwie Astro Slide 5G. I właśnie ujawniła jego ostateczną specyfikację techniczną, a także zdradziła datę premiery.

Smartfon dysponuje procesorem MediaTek Dimensity 800, współpracującym z 8 GB RAM, co z pewnością zapewni płynną wielozadaniowość tak potrzebną w przypadku biznesowych zastosowań sprzętu. 128 GB pamięci użytkowej wystarczy natomiast do zainstalowania wielu biurowych aplikacji, zaś WiFi 5 oraz Bluetooth 5.2 ułatwią przesyłanie dokumentów do komputera. Pamięć użytkową w razie potrzeby można rozszerzyć za pomocą slotu microSD.

Astro Slide 5G

Smartfon ma 6,39″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i proporcjach 20:9, chroniony 3-cią generacją szkła Gorilla Glass. Jest również 48 MP aparat fotograficzny z sensorem Sony, a także 13 MP przednia kamera przydatna do wideorozmów. Producent zainstalował w nim chip NFC do płatności, zaś bezprzewodowe ładowanie umożliwi wygodne uzupełnianie energii w baterii LiPo 4000mAh. Telefon chroni czytnik biometryczny, a także inteligentny przycisk sterujący funkcjami bezpieczeństwa.

Dużym atutem smartfona jest jednak klawiatura ukrywająca się pod wyświetlaczem, która dodatkowo posiada podświetlenie ułatwiające pracę w nocy. Przydatnym elementem wyposażenia są również dwa porty USB-C, zaś gniazdo słuchawkowe umożliwia podłączenie słuchawek umożliwiających prowadzenie rozmów i słuchanie muzyki. Natomiast dwa sloty na Nano SIM oraz jeden eSIM zwiększają możliwości komunikacyjne nowego sprzętu.

Astro Slide 5G do sprzedaży trafi w czerwcu, a można go już zamawiać w przedsprzedaży w cenie 529 euro. Smartfon pojawi się z zainstalowanym Androidem 11. Możliwe będzie jednak wyposażenie go w inne systemy operacyjne, jak Debian Linux, czy też Ubuntu Touch.

Źródło

You may also like...