Projektor Vivitek HK2288 – kino domowe w 4K

Firma Vivitek wprowadza do Europy nowy model domowego projektora 4K DLP. Model Vivitek HK2288 oferuje obraz w Ultra HD i obsługuje HDR10.

W ostatnim czasie nastąpił tak znaczny spadek ceny telewizorów 4K, że najtańsze modele można kupić już za około 1500 zł. Są to jednak modele o przekątnej wynoszącej nieco ponad 40-cali. Jeśli chcemy oglądać film na większym ekranie, potrzebujemy projektora.

W przypadku rozdzielczości 4K, projektory są jeszcze wciąż bardzo drogie. Da się jednak zauważyć spadek ich cen, który miał miejsce w ostatnim roku. Na przykład model Optoma UHD65 można kupić już za 3000 funtów. Nieco tańszy jest Vivitek HK2288, który jeszcze w tym miesiącu wejdzie na europejskie rynki.

Jest to projektor wyposażony w procesor Texas Instrument 4K UHD DLP, który dostarcza 2000 lumenów, wykorzystuje paletę RGB i oferuje kontrast na poziomie 1 000 000: 1. Wspiera także standard HDR10, więc oferowany obraz ma lepszą ostrość oraz lepsze nasycenie barw. Producent twierdzi, że dzięki procesorowi DarkChip 3 ma on optymalną czerń, zaś proces Brilliant Color, zapewnia szeroką paletę kolorów.

Projektor posiada także trzy wejścia HDMI 2.0 umożliwiające podłączenie odtwarzacza Blu-ray Ultra HD lub konsoli PlayStation 4, albo Xboxa One X, a dostępny jest w wersji czarnej lub białej. Trzeba za niego zapłacić około 2500 funtów.

To oczywiście bardzo wysoka cena. Ale jeśli nie potrzebujecie rozdzielczości 4K, to w tym sklepie znajdziecie szeroki wybór tanich modeli, które zapewnią w domu namiastkę kina.

Vivitek HK2288

Źródło: Whathifi.com

You may also like...