Laserowy projektor Xiaomi Laser Projector 1S ma tryb dla graczy

Xiaomi wprowadza do sprzedaży najnowszy laserowy projektor Xiaomi Laser Projector 1S. Sprzęt posiada specjalny tryb dla graczy z niskim opóźnieniem, a kosztuje w przeliczeniu 4260 zł

Chińska firma Xiaomi oferuje najnowszy model projektora Xiaomi Laser Projector 1S, wprowadzonego na rynek w 2020 roku. Sprzęt nie ma jednak rozdzielczości 4K, jak poprzednik, lecz tylko Full HD, ale za to jest od niego znacznie tańszy. Dodatkowo posiada specjalny tryb dla graczy o niskim opóźnieniu obrazu.

Nowa edycja projektora wyświetla obraz o maksymalnej przekątnej 150-cali oraz rozdzielczości 1080p. Wykorzystuje on również technologię ALPD Laser Display, która gwarantuje wysoką jakość obrazu oraz bogatszą paletę kolorów. Jego maksymalna jasność wynosi natomiast 2400 ANSI lumenów, co pozwala korzystać projektora bez konieczności zaciemniania całego pomieszczenia.

Zobacz popularne projektory na polskim rynku

Producent zadbał też o odpowiednią jakość obrazu, wyposażając sprzęt w algorytm AI, który wspiera dekodowanie 4K i 8K. Dzięki tym rozwiązaniom sprzęt automatycznie dostosowuje ustawienia do warunków, aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu. Narzędzia te obejmują m.in., automatyczne ustawianie ostrości oraz automatyczną korekcję trapezową.

Projektor posiada również specjalny tryb dla graczy, w którym opóźnienie wynosi jedynie 40 ms. Natomiast wbudowane głośniki o mocy 10 W są w stanie zapewnić wirtualną przestrzenną scenę dźwięku. Obsługują także technologie Dolby Audio oraz DTS-HD.

Oczywiście Xiaomi Laser Projector 1S współpracuje także z systemem inteligentnego domu Mija. Pozwala to kontrolować urządzenie za pomocą aplikacji Mijia lub głosowego asystenta Xiao AI. Do dyspozycji mamy też złącza USB 2.0, USB 3.0, a także port HDMI eARC.

Projektor Xiaomi dostępny jest obecnie w Chinach i kosztuje w przeliczeniu na złotówki 4260 zł. Póki co nie wiemy kiedy trafi na zachodnie rynki.

Xiaomi Laser Projector 1S

Źródło

You may also like...