Przenośna klawiatura dla fanów Gwiezdnych Wojen

Klawiatury projekcyjne nie są niczym nowym, na rynku dostępnych jest wiele modeli, choć ich popularność nie jest zbyt wielka, głównie za sprawą ograniczonej funkcjonalności. Jednak ta klawiatura może zainteresować fanów Gwiezdnych Wojen, gdyż przypomina najbardziej kultowego robota tej sagi.

Klawiatura R2-D2 jest dziełem japońskiej firmy Brando, gdyż tamtejsi producenci uwielbiają tego typu gadżety. Produkt wygląda jak zwykła figurka robota, jednakże zainstalowano w niej projektor pracujący w podczerwieni, który wyświetla klawisze na dowolnej płaskiej powierzchni.

Urządzenie komunikuje się przy pomocy Bluetooth 3.0, a więc współpracuje nie tylko z komputerami klasy PC na systemie Windows 7/8, lecz także z urządzeniami przenośnymi na systemach iOS oraz Android. A jak działa? Wystarczy tylko puknąć palcem w wyświetlany na biurku klawisz, a wówczas sensory podczerwieni wykryją, że nasz palec blokuje określony przycisk i przetłumaczą to na sygnał cyfrowy.

Dodatkowo klawiatura wydaje charakterystyczne odgłosy R2-D2 kiedy jest włączana, zmieniane jest natężenie dźwięku oraz kiedy piszemy. Gadżet nie jest jednak tani, trzeba bowiem zapłacić za niego aż 330 dolarów.

Źródło: Technabob.com

You may also like...