Przenośne dyski SSD Western Digital teraz w wersji 4 TB

Western Digital i SanDisk zaprezentowały właśnie nowe, przenośne dyski SSD. Pokazane na CES 2021 modele mają pojemność 4 TB i wyposażono je w metalowe obudowy.

Z roku na rok rośnie ilość danych, które musimy przenosić pomiędzy komputerami, więc potrzebujemy coraz pojemniejszych nośników. Dobrze byłoby również, aby przenoszenie plików nie trwało zbyt długo, więc potrzebne są nośniki danych zapewniające dużą prędkość transferu.

Te warunki spełniają najnowsze przenośne dyski SSD, które pokazały właśnie firmy Western Digital oraz SanDisk. Produkty charakteryzują się nie tylko nowoczesnym i stylowym wzornictwem, ale również niezłymi parametrami. Oferują bowiem pojemność wynoszącą aż 4 TB, a więc można na nich zapisać mnóstwo zdjęć, filmów oraz dokumentów.

Pierwszym z nowych produktów jest My Passport SSD, który oferuje prędkość odczytu/zapisu danych wynoszące odpowiednio 1050 MB/s oraz 1000 MB/s. Model ten wyposażono w metalową obudowę zapewniającą mu ochronę przed uszkodzeniami, którą możemy mieć w kilku wersjach kolorystycznych. Ten sprzęt dostaniemy w internetowym sklepie producenta za 679,99 dolarów.

WD_BLACK P50 Game Drive SSD to z kolei model adresowany do graczy. Dzięki prędkości odczytu wynoszącej 2000 MB/s, znacznie skróci czas ładowania gry, zaś 4 TB pojemność pozwoli zainstalować na nim bardzo wiele tytułów. Ten model kosztuje 749,99 dolarów.

SanDisk zaprezentował dwa nowe modele, a są to SanDisk Extreme oraz Extreme Pro, należące do wytrzymałej serii. Prędkość odczytu/zapisu pierwszego z nich wynosi 1050 MB/s oraz 1000 MB/s, natomiast w drugim modelu odczyt i zapis odbywa się z prędkością 2000 MB/s. Dodatkowym atutem sprzętu jest bardzo wytrzymała obudowa odporna na wodę oraz pył. Zabezpiecza również napęd przed upadkiem z wysokości 2 m.

Model SanDisk Extreme w wersji 4 TB kosztuje 699 dolarów, zaś Extreme Pro wyceniono na 899,99 dolarów. Producent na razie nie podaje kiedy rozpocznie się sprzedaż wszystkich modeli.

przenośne dyski SSD

Źródło

You may also like...