Android 8.0 Oreo wkrótce dla Essential Phone

Essential Phone pojawił się na rynku z Nogatem, ale już wkrótce pojawi się dla niego Android 8.0 Nougat. Premiera aktualizacji odbędzie się za dwa miesiące.

Essential Phone, nowy smartfon Andry Rubina uważanego za ojca systemu Android, dostępny jest na rynku już od paru tygodni. Produkt, którego niedawno zjechało w teście iFixit, ma obecnie zainstalowanego Nougata, ale jego posiadacze mogą już oczekiwać na aktualizację do nowej wersji systemu.

Twórcy już potwierdzili, że pracują nad aktualizacją do Oreo, która zostanie udostępniona w ciągu najbliższego miesiąca lub maksymalnie dwóch. Informację tę potwierdziła Rebecca Zavin, wice prezes ds. oprogramowania która zapewniła, że dweloperzy fabryczny obraz oraz kernela otrzymają w ciągu kilku najbliższych dni.

Pełna wersja nowego systemu pojawi się więc jeszcze w tym roku. Dokładnej daty premiery aktualizacji na razie nie znamy, więc posiadacze tego sprzętu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że twórcy planują wprowadzenie do sprzedaży dodatkowych akcesoriów dla tego modelu. Pierwszym z nich ma być stacja dokująca, zapowiedziana podczas premiery sprzętu. Kolejnym jest przejściówka, pozwalająca podłączyć do telefonu standardowe słuchawki, gdyż nie ma on gniazda 3,5 mm. Przejściówka zostanie dodatkowo wyposażona w wysokiej klasy przetwornik DAC, który podniesie jakość dźwięku.

Inne akcesoria nie zostały jeszcze ujawnione, choć firma pracuje z partnerami nad kilkoma produktami, w tym eleganckimi pokrowcami.

Essential Phone

Źródło: Reddit.com

You may also like...