Niezwykła rękawica zwiększy skuteczność graczy

Inżynierowie z Brink Bionics skonstruowali niezwykłą rękawicę, która pomoże graczom. Umożliwia bowiem sterowanie komputerową myszką za pomocą naszego umysłu.

W grach wideo niezwykle istotna jest szybkość reakcji, gdyż to ona decyduje o przeżyciu naszej wirtualnej postaci. Gdy więc spotkamy na swej drodze przeciwnika, przeżywa ten kto pierwszy naciśnie przycisk trzymanej w dłoni myszki. Czasem jednak możemy spanikować i wówczas użyjemy broni ułamek sekundy później od naszego wroga, co będzie równoznaczne ze śmiercią.

Specjaliści z Brink Bionics opracowali więc nowoczesny gadżet, który wyeliminuje ten problem. Ich wynalazek nazywa się Impulse Neuro Controller i jest rękawicą, która łączy się bezpośrednio z naszym mózgiem. Pomysłodawcy chcą w ten sposób pomóc graczom kliknąć myszkę jeszcze szybciej, po prostu o tym myśląc. Dodam, że za sprzęt odpowiedzialni są specjaliści od neuronowych interfejsów oraz protez z Uniwersytetu Waterloo.

Konstruktorzy zapewniają, że urządzenie jest w stanie skrócić czas reakcji aż o 80 ms, co w przypadku dynamicznych strzelanek ma duże znaczenie. Oczywiście musimy pamiętać, że rękawica nie jest aimbotem i nie zapewni nam przewagi w każdej strzelance. To nadal gracz sprawuje kontrolę nad akcją toczącą się na ekranie i wciąż musi samodzielnie celować. Rękawica po prostu skraca czas użycia broni. Może jednak zapewnić przewagę nad przeciwnikiem, który nie posiada takiego sprzętu.

Brink Bionics

Najciekawsze w tym projekcie jest to, że wcale nie trzeba dokonywać skomplikowanej konfiguracji. Wystarczy jedynie nałożyć rękawicę i można z niej korzystać z naszymi ulubionymi ustawieniami.

Jeżeli chcielibyście sprawić sobie taki gadżet, to zapraszam na stronę Indiegogo, gdzie można składać zamówienia. Produkt kosztuje 179 kanadyjskich dolarów, a realizacja zamówień rozpocznie się już w maju bieżącego roku.

Brink Bionics

Źródło

You may also like...