Odkurzacz Dyson V15 Detect walczy z kurzem przy pomocy lasera

Dyson V15 Detect to najnowszy odkurzacz, który zadba o czystość w naszym mieszkaniu. Do walki z kurzem wykorzystuje wbudowany laser, znacznie podnoszący jego efektywność.

Odkurzacze są sprzętem, który jest nieustannie modernizowany i wzbogacany o nowinki technologiczne podnoszące efektywność ich działania. Przoduje w tym szczególnie firma Dyson, wyposażająca swe produkty w coraz nowocześniejsze rozwiązania, które ułatwiają użytkownikom sprzątanie ich mieszkań.

Jednym z najnowszych produktów brytyjskiej marki jest bezprzewodowy odkurzacz Dyson V15 Detect, którego wyposażono w system laserowy. Zainstalowano w nim bezpieczny dla oczu zielony laser umieszczony w szczotce, który wyszukuje brud. Laser znajduje się na wysokości zaledwie 7,3 mm nad podłogą i skierowany jest w jej stronę pod kątem 1,5 stopnia.

Jego promień oświetla drobiny kurzu, ułatwiając ich dostrzeżenie. Producent twierdzi, że laser jest w tej roli bardziej efektywny od standardowej lampy LED, umożliwiając wykrycie drobinek kurzu o średnicy zaledwie 10 mikronów.

Dyson V15 Detect

Odkurzacz posiada również akustyczny sensor piezoelektryczny, który umożliwia monitorowanie rozmiaru oraz ilości zasysanego kurzu. Jeśli odkurzacz trafi na bardziej zabrudzone miejsce, wówczas automatycznie dostosuje poziom siły ssania. Informacje o pracy tego systemu można następnie zobaczyć na wbudowanym w sprzęt wyświetlaczu LCD.

Dyson V15 Detect posiada również funkcję Hair Screw, zapobiegającą zaplątaniu się w szczotki włosów lub sierści zwierząt. Szczotka działa poprzez spiralne wyprowadzenie włosów bezpośrednio do pojemnika na brud. Jej uzupełnieniem jest specjalna głowica o wysokim momencie obrotowym, Wyposażono ją w 56 zębów z poliwęglanu, które bardzo pomagają zapobiec splątaniom.

Odkurzacz jest już dostępny na oficjalnej stronie producenta i kosztuje 700 dolarów.

Źródło

You may also like...