LG Rollable pojawi się w tym roku z chińskim ekranem

Pokazany w tym tygodniu smartfon LG Rollable pojawi się jeszcze w tym roku. Nie znajdziemy w nim jednak wyświetlacza pochodzącego od LG Display.

Na początku tygodnia koreański gigant zaprezentował prototyp swego pierwszego smartfona ze zwijanym ekranem o roboczej nazwie LG Rollable. Urządzenie wyposażono w rozsuwany wyświetlacz, który w łatwy sposób pozwala przekształcić je z typowego smartfona w poręczny tablet.

Producent na razie nie zdradził wszystkich szczegółów technicznych nowego produktu, ani też daty jego premiery. Zamierza go jednak wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku. W rozmowie z serwisem Nikkei, potwierdził to rzecznik prasowy koreańskiego giganta. Nie podał jednak konkretnej daty premiery, więc można założyć, że trzeba będzie poczekać do jesieni.

W nowym smartfonie nie znajdziemy jednak wyświetlacza wyprodukowanego przez LG Display. Najwyraźniej koreański gigant nie jest w stanie poradzić sobie z masową produkcją tak skonstruowanego panelu. Według źródeł koncern prowadzi więc rozmowy z chińskim BOE Technology Group, w sprawie zamówienia ekranu do zwijanego smartfona.

Informacja nie powinna być dużym zaskoczeniem, gdyż producenci smartfonów często wykorzystują podzespoły pochodzące od zewnętrznych dostawców.

LG Rollable

Źródło

You may also like...