Przyczepa kempingowa zbudowana z klocków Lego

Wiele konstrukcji wykonywanych z klocków Lego jest niewątpliwie imponująca, ale nie ma żadnych walorów użytkowych. Tymczasem duńskie klocki mają znacznie większą funkcjonalność, co udowodniono budując z nich rzeczywistych rozmiarów przyczepę kempingową.

Ta niezwykła konstrukcja powstała specjalnie na potrzeby wystawy Motorhome & Caravan Show, która miała miejsce w ubiegły weekend w brytyjskim Birmingham. Do jej wykonania zużyto ponad 200 tysięcy klocków, czyli o ponad połowę mniej niż do stworzenia repliki Batmobilu. Jednak to co odróżnia ją od innych konstrukcji z klocków Lego, to pełna funkcjonalność.

Konstrukcja o wymiarach 2,2 x 3,6 metra bazuje na modelu przyczepy T@B 320 RS i została wykonana z wyjątkową dbałością o detale, a przede wszystkim o zapewnienie pełnej funkcjonalności. Zainstalowano w niej instalację elektryczną oraz hydrauliczną, mamy więc działające oświetlenie, a także funkcjonalny zlew, w którym leci woda. Jest też łóżko, kuchenka oraz lodówka. Przyczepię budowało 12 profesjonalnych budowniczych Lego przez okres 12 tygodni, a jej stworzenie zajęło łącznie ponad 1000 roboczogodzin. Oczywiście nie da się jej zabrać na kemping, ale za to osiągnięcie trafiło do Księgi Rekordów Guinessa.

Przyczepę będzie można zobaczyć również na imprezie BRICK 2015 Lego przeznaczonej dla fanów klocków, która odbędzie się 29 października.

Lego

Lego

Lego

Źródło: Thencc.org.uk

You may also like...