Fallout 4: na płycie nie będzie całej gry

Jeśli macie zamiar zakupić nadchodzącą grę Fallout 4 w wersji pudełkowej, licząc na to, że nie będziecie musieli pobierać danych ze Steamu, to srodze się rozczarujecie. Tytuł nie będzie się bowiem znajdować w całości na płycie DVD.

Już wkrótce premiera Fallouta 4, jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Wiele osób przywiązanych do tradycji, zakupi tytuł w wersji pudełkowej, licząc zapewne, że nie będzie musiało dzięki temu pobierać ze Steamu gigabajtów danych. Nie ma jednak tak dobrze, gdyż okazało się, że na płycie DVD nie będzie całej gry.

Pete Hines, wice prezes ds. marketingu w Bethesda potwierdził, że na płycie znajdują się tylko pliki instalacyjne, zaś resztę danych trzeba będzie pobrać z sieci. Hines wyjaśnił, że jest to celowy zabieg, który ma za zadanie walczyć z piractwem. Jeśli gry nie będzie na płycie, to nie da się jej wrzucić na torrenty. Poza tym nośnik DVD jest zbyt mały, by pomieścić wszystkie dane, a widocznie autorom nie chciało się wydawać produkcji na kilku płytach.

Kup tanio Fallouta 4

Nie wiadomo ile danych trzeba będzie pobrać z sieci, ale cały Fallout 4 zajmie na dysku twardym naszego peceta około 30 GB, więc można założyć, że będzie to ponad 10 GB. W takim wypadku lepiej kupić sam klucz, co zapewne będzie tańszym rozwiązaniem.

Źródło: Twitter.com

You may also like...