Nowe dyski SSD dla graczy wchodzą na rynek. ADATA prezentuje dwa nowe modele

Firma ADATA wprowadza do sprzedaży dwa nowe dyski SSD dla graczy. Modele SSD XPG GAMMIX S11 Pro i XPG SX6000 Lite objęte są 3-letną gwarancją producenta.

Każdy gracz potrzebuje szybkiego komputera. Nie oznacza to jednak wyłącznie szybkiego procesora i karty graficznej. Spore znaczenie do wydajności peceta ma również odczyt danych. Doczytywanie tekstur, ładowanie poziomów oraz samo uruchamianie gier jest znacznie szybsze jeśli posiadamy dysk SSD. Tego typu napędy są wielokrotnie szybsze od tradycyjnych dysków magnetycznych i zapewniają wiele korzyści. A spadek ich cen, który nastąpił w ostatnich latach sprawił, że coraz częściej spotykane są w naszym sprzęcie.

Firma ADATA zapowiedziała właśnie dwa nowe dyski SSD dla graczy. Modele XPG GAMMIX S11 Pro i XPG SX6000 Lite, gwarantują najwyższe osiągi, znacznie podnoszące komfort zabawy.

Pierwszym z modeli jest XPG GAMMIX S11 Pro. Dysk obsługuje złącze PCIe 3.0 x4 i protokół NVMe 1.3. Natomiast działa w oparciu o pamięć flash zapisywaną w technice TLC. Nośnik występuje w formacie M.2 2280 wraz z zamontowanym radiatorem, który jest wzorowany na sportowych autach.

GAMMIX S11 Pro oferuje prędkość do 3500/3000 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Natomiast liczba operacji wejścia i wyjścia wynosi odpowiednio 380 tys. przy zapisie i 390 tys. przy odczytywaniu informacji z dysku.

Szybkie transfery i duża żywotność

Dysk obsługuje inteligentny bufory pamięci SLC oraz DRAM. Wspiera także korektor LDPC, które przekłada się na szersze wykrywanie i naprawianie błędów w blokach cyfrowych. GAMMIX S11 Pro posiada radiator, dzięki któremu jego temperatura jest średnio o 10°C niższa w porównaniu do nośników pozbawionych tego elementu chłodzącego. Dyski będą dostępne w trzech wersjach pojemnościowych: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wszystkie warianty objęte są 5 letnią gwarancją producenta.

dyski SSD dla graczy

Drugą propozycją jest XPG SX6000 Lite z ultraszybkim złączem PCIe. Złącze doskonale nadaje się nie tylko do komputerów, ale również notebooków dla graczy, czy nawet niektórych ultrabooków. Dysk w formacie M.2 2280 obsługuje interfejs PCIe 3.0 x4 i protokół NVMe 1.3. A także jest wyposażony w pamięć flash 3D NAND, która zapewnia większą wyższą wydajność i wytrzymałość.

SX6000 Lite obsługuje SLC Caching. Ma też technologię LDPC, która odpowiada za redukowanie i wykrywanie błędów. Producent wzbogacił go również w rozwiązanie HMB, które wpływa na niwelowanie opóźnień w przesyłaniu danych, oferuje wysoką wydajność i bezpieczeństwo danych.

Prędkość odczytu i zapisu osiąga odpowiednio 1800/1200 MB/s, a liczba operacji wejścia i wyjścia wynosi 220 tys./200 tys. IOPS. Dyski SSD dla graczy będą dostępne w pojemności: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wszystkie są objęte 3 letnią gwarancją producenta.

dyski SSD dla graczy

dyski SSD dla graczy

Źródło: Media.wec24.pl

You may also like...