Przyszłoroczne flagowce Xiaomi będą jeszcze droższe

Według najnowszych raportów z Korei Południowej, za przyszłoroczne flagowce Xiaomi zapłacimy znacznie więcej. Wszystko z powodu nowego procesora Snapdragon 875.

Gdy Xiaomi zaczynało działać na rynku smartfonów, musiało wymyślić sposób, by przebić się przez bardzo mocną konkurencję i zainteresować swym sprzętem klientów. Ustaliło więc odpowiednią politykę cenową, dzięki której jej sprzęt był dostępny za przyzwoite pieniądze.

Dobre czasy zaczynają się jednak kończyć i produkty chińskiej marki stają się coraz droższe. Już w tym roku za jej flagowce wyposażone w Snapdragona 865, musieliśmy płacić znacznie więcej niż za poprzednie modele. Stało się to głownie za sprawą droższego procesora. W przyszłym roku ich ceny będą jednak znacznie wyższe.

Południowokoreański serwis IT Home, wszedł w posiadanie zamówienia podpisanego przez Xiaomi, który ujawnia cenę nowego procesora Qualcommu. Umieszczony w nim Snapdragon 875 wyceniono tam na 250 dolarów. Jest to cena zawierająca koszty montażu układu oraz modemu Snapdragon X60 5G.

Dla porównania, Snapdragon 865 sprzedawany jest producentom smartfonów za kwotę 150-160 dolarów. Oznacza to, że nowy procesor będzie o około 100 dolarów droższy. Zapewne o taką też kwotę wzrosną ceny nowych smartfonów chińskiej marki.

Nowy procesor będzie w konfiguracji 1+3+4 i otrzyma jeden super rdzeń Cortex-X1. Jego wydajność jest o 30 procent wyższa niż rdzeni Cortex-A77, a powstał do operacji wymagających dużej mocy. Super rdzeń ma współpracować z trzema rdzeniami Cortex-A78 oraz czterema rdzeniami przeznaczonymi do mniej wymagających zadań.

Smartfony wyposażone w nowe CPU na pewno zapewnią znacznie wyższą wydajność, ale trzeba będzie znacznie więcej za nią zapłacić.

Xiaomi

Źródło

You may also like...