Redmi K40 dostanie 120 Hz ekran i sporą baterię

Przecieki ujawniły kilka szczegółów technicznych dotyczących najnowszego smartfona Redmi K40. Sugerują 120 Hz ekran oraz baterię o pojemności 4500 mAh.

Należąca do Xiaomi marka Redmi, całkiem niedawno wprowadziła na rynek serię Redmi K30, a już pracuje nad jej następcą. Dzięki chińskiemu źródłu przecieków, udało nam się poznać pierwsze szczegóły specyfikacji serii Redmi K40.

Wspomniane źródło twierdziło wcześniej, że podstawowy wariant z tej rodziny będzie miał na pokładzie nowy układ MediaTek Dimensity 1000+. Teraz zdradziło nam kilka dodatkowych szczegółów technicznych nadchodzącego smartfona. Twierdzi bowiem, że nowa seria będzie miała wyświetlacz o częstotliwości odświeżania wynoszącej 120 Hz. Choć nie jest to informacja potwierdzona, to takie parametry ekranu posiada coraz więcej modeli, więc nie byłoby to dużym zaskoczeniem.

Przyszłych użytkowników tego sprzętu może natomiast ucieszyć informacja o pojemności baterii wynoszącej aż 4500 mAh. Wiemy za to na pewno, że będzie wspierała 33 W system ładowania, gdyż takie informacje pojawiły się w dokumentach chińskiej agencji certyfikującej sprzęt mobilny.

Redmi K40 dostanie rzecz jasna modem 5G, a więc korzystanie z internetowej sieci będzie niewątpliwie bardzo wygodne. Nieoficjalnie mówi się też, że głównym sensorem tylnego aparatu ma być prawdopodobnie 64 MP sensor Sony IMX686. To wprawdzie ten sam, którego znajdziemy także w Redmi K30 5G, ale nie można zakładać, że sam aparat również będzie identyczny. Producent prawdopodobnie wprowadzi w nim jakieś zmiany, lecz tego możemy się jedynie domyślać.

Według plotek, premiera Redmi K40 odbędzie się już w lipcu, więc wkrótce poznamy wszystkie szczegóły techniczne nowego modelu.

Redmi K40

Źródło

You may also like...