Przyszłość serii Mass Effect pod znakiem zapytania

Kiepskie oceny wydanej niedawno gry Mass Effect: Andromeda, postawiły przyszłość całej serii pod znakiem zapytania. Electronic Arts na razie wstrzymuje wszelkie prace nad kolejnymi częściami gry.

Kilka lat jakie minęło od zakończenia trylogii Mass Effect, spowodowały znaczny wzrost oczekiwań dotyczących kolejnej jej odsłony. Wydane kilka miesięcy temu Mass Effect: Andromeda, okazało się jednak wielkim rozczarowaniem. Przyszłe losy tej marki stoją więc pod znakiem zapytania.

Media donoszą bowiem o poważnych zmianach, jakie Electronic Arts przeprowadził w studiu Bioware Montreal, odpowiedzialnym za tę produkcję. Wydawca przeprowadził bowiem restrukturyzację, redukując przy okazji jego kadry i przenosząc pracowników do innych projektów. Na chwilę obecną wszelkie prace nad kontynuacją serii, zostały więc wstrzymane.

Działania podjęte przez EA są efektem bardzo słabych ocen w recenzjach Mass Effect: Andromeda. Gra krytykowana była za problemy z oprawą graficzną oraz wiele innych błędów i niedoróbek, które znacznie zmniejszyły jej sprzedaż.

Oczywiście nie oznacza to, że Mass Effect całkowicie zniknie z rynku. Na pewno jednak szybko nie usłyszymy o kolejnej części. Jeśli jednak nie przeraża Was toporna grafika Mass Effect: Andromeda, to grę możecie kupić w atrakcyjnej cenie na tej stronie.

Mass Effect: Andromeda

Źródło: Neowin.net

You may also like...