Aktualizacja OnePlus 6 uwolni nas od notcha

Wprowadzony właśnie do sprzedaży OnePlus 6, jest jednym ze smartfonów posiadających ekran z notchem. Producent na szczęście udostępnił aktualizację, która pozwala się go pozbyć przez ukrycie pod czarnym paskiem.

Moda na wcięcie w wyświetlaczu zapoczątkowana przez Essential Phone, rozszerza się na kolejne smartfony. Tak zwany notch, spopularyzowany przede wszystkim przez iPhone X, pojawia się w kolejnych urządzeniach. Najnowszym z nich jest wprowadzony właśnie do sprzedaży OnePlus 6.

Producent tego sprzętu zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdemu użytkownikowi ten element telefonu może się podobać. Udostępnił więc aktualizację, która pozwala go sprytnie ukryć. Naturalnie notch nadal tam jest, ale zostaje przysłonięty czarnym paskiem, więc już go nie widać.

Opcję tę można znaleźć w ustawieniach wyświetlacza, ale nie jest to bynajmniej jedyna nowość dostarczana przez nowy firmware. Aktualizacja dodaje także możliwość nagrywania wideo w slow-motion. Do wyboru są dwa ustawienia, mianowicie 720p/480 fps oraz 1080p/240 fps, zaś funkcja działa także w trybie portretowym.

Dobrą wiadomością jest również to, że aktualizacja zainstaluje także aplikację OnePlus Switch. Jest to narzędzie umożliwiające użytkownikom łatwe przeniesienie wszystkich danych ze starego smartfonu na nowy. Dodam, że dystrybucja patcha dopiero się rozpoczęła, więc chwilę potrwa zanim dotrze do wszystkich egzemplarzy OnePlus 6. Jeśli chcielibyście zakupić nowy telefon, to zamówienia można składać bezpośrednio na stronie producenta. Naturalnie zawsze można poczekać na następcę. Wiemy już na pewno, że OnePlus 6T trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

OnePlus 6

Źródło: Oneplus.com

You may also like...