PS Vita doczeka się następcy, który rzuci wyzwanie Nintendo Switch?

Przez dłuższy czas Sony nie przywiązywało zbyt dużej wagi do rynku konsol przenośnych, a PS Vita powoli odchodziło w zapomnienie. Sukces Nintendo Switch pokazał jednak, że ma on jednak spory potencjał. Japoński koncern nie wyklucza więc stworzenia następcy popularnego sprzętu.

PS Vita od samego początku była przez Sony bardzo lekceważonym produktem. Najpierw japoński koncern skupił się na promocji PlayStation 3, a potem PS4, pozostawiając handhelda samemu sobie. Z czasem zaczęło więc wychodzić coraz mniej gier, a ostatnio pojawiła się wieść, że producent zrezygnuje z wydawania ich na fizycznych nośnikach.

Sukces Nintendo Switch, które sprzedało się w wielu milionach egzemplarzy pokazał jednak, że rynek przenośnych konsol ma się całkiem dobrze. Możliwe więc, że Sony zmieni w tej kwestii zdanie i być może stworzy kolejny model konsoli przenośnej. Tak przynajmniej sugeruje John Kodera, nowy szef oddziału PlayStation, który jest otwarty na taką możliwość.

W rozmowie z Bloombergiem przyznał, że wierzy iż mobilna rozrywka ma przed sobą sporą przyszłość. Oczywiście ta wypowiedź nie jest potwierdzeniem planów stworzenia kolejnego modelu konsoli przenośnej. Japoński koncern nie podjął jednak takiej decyzji, ale jego szefostwo z pewnością widzi jakie pieniądze przynosi wspomniane Nintendo Switch. Nie można więc wykluczyć, że Sony zechce stworzyć rywala dla platformy Nintendo, który będzie oferował podobną funkcjonalność.

A biorąc pod uwagę fakt, że trwają już prace nad kolejnym modelem PlayStation, byłby to dobry moment, by przy okazji stworzyć zupełnie nową konsolę przenośną.

PS Vita

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...