Qualcomm prezentuje Quick Charge 4.0+

Qualcomm zaprezentował Quick Charge 4.0+. Nowy system szybkiego ładowania smartfonów jest wydajniejszy i bezpieczniejszy od poprzednika.

Smartfony stają się coraz wydajniejsze, a tymczasem baterie są wciąż takie same. Sprzęt szybko się więc wyładowuje i trzeba go często ładować. Skoro na razie nie możemy liczyć na lepsze akumulatory, to producenci zwiększyli szybkość ich ładowania.

Jednym z najpopularniejszych systemów używanych w urządzeniach mobilnych jest Quick Charge, firmy Qualcomm. Teraz znany producent procesorów mobilnych zaprezentował jego nową generację Quick Charge 4.0+.

Qualcomm deklaruje, że Quick Charge 4.0+ jest znacznie wydajniejszą technologią w porównaniu do poprzedniej wersji, która ładowała nam w 15 minut baterię do 50%. Do tego posiada wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo korzystania z tego systemu.

Jednym z nich jest Dual Charge. Rozwiązanie to już wcześniej było obecne, jednak teraz jest znacznie sprawniejsze. Dodaje drugi system zarządzania energią, więc prąd jest rozdzielany pomiędzy obwody. Redukuje to czas ładowania oraz zmniejsza wydzielanie ciepła.

Intelligent Thermal Balancing to system wspierający technologię Dual Charge. Jest to opcja kontrolująca obwody, w celu eliminacji gorących punktów i poprawienia dystrybucji energii.

System posiada również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które równocześnie monitorują temperaturę obudowy smartfona oraz złącz. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń chroni sprzęt przed przegrzaniem, spięciami oraz uszkodzeniem gniazda USB-C.

Już wkrótce pojawią się w sprzedaży pierwsze modele smartfonów, wyposażonych w Quick Charge 4.0+.

Quick Charge 4.0+

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...