Qualcomm szykuje rywala dla Nintendo Switch z Androidem 12 i 5G

Qualcomm pracuje nad własną konsolą przenośną, która miałaby być rywalem dla Nintendo Switch. Sprzęt będzie pracować na Androidzie 12 i dostanie olbrzymią baterię.

Wprawdzie minęły czasy, gdy mogliśmy przebierać w konsolach przenośnych, to tego typu sprzęt nie zniknął całkowicie z rynku. Nadal jest dostępny, choć nieco ewoluował, gdyż obecnie konsole przenośne to tak naprawdę kieszonkowe pecety. Taki sprzęt jak Aya Neo czy też GPD Win 3 tu urządzenia o potężnej mocy obliczeniowej umożliwiające uruchamianie gier z pecetów.

Qualcomm pracuje nad konsolą przenośną

Podobnym sprzętem będzie najnowsza konsola, nad którą pracuje firma Qualcomm. Według serwisu Android Police, znany producent procesorów do urządzeń mobilnych pracuje nad bezpośrednim rywalem dla Nintendo Switch. Nowa konsola miałaby działać na systemie Android 12 i kosztować około 300 dolarów.

Według planu nowa konsola miałaby pojawić się na rynku na początku przyszłego roku i pod względem konstrukcyjnym bardzo przypominałaby produkt Nintendo. Również miałaby odłączane kontrolery z obu stron i byłaby nieco grubsza od typowego smartfona. Zapewniłoby to więcej miejsca na odpowiednio wydajne chłodzenie, a także na potężną baterię o pojemności 6000 mAh.

Wymiary sprzętu pozostają póki co tajemnicą, ale mówi się o wyświetlaczu 6,65″, który umożliwiałby zabawę poza domem. W domu urządzenie podłączałoby się do telewizora za pomocą np., portu USB-C lub złącza miniHDMI.

Rywal Nintendo Switch z Androidem 12

Nie wiemy co byłoby sercem nowego gadżetu, ale można założyć, że będzie to następca Snapdragona 888, jak we flagowych smartfonach. Oczywiście nie zabraknie również technologii 5G, aczkolwiek obsłuży ją nieco starszy modem X55. Musimy jednak pamiętać, że nie ma tu mowy o żadnych funkcjach telefonu, gdyż technologia posłuży jedynie do streamowania gier oraz zabawy w trybie multiplayer.

Możemy również oczekiwać slotu na kartę SD pozwalającego rozszerzyć pamięć użytkową. Będzie również Bluetooth, GPS, jak również sensory oraz technologia haptycznej. Zainstalowany w konsoli Android 12 otrzyma własnego launchera i zapewni dostęp do usług Google. Możliwe będzie więc pobieranie gier z Play Store.

Nowa konsolka ma kosztować około 300 dolarów, a więc podobnie co wspomniany Nintendo Switch, z którym ma rywalizować.

Qualcomm

Źródło

You may also like...