Razer Opus: słuchawki z certyfikatem THX

Firma Razer wprowadza na rynek nowy model bezprzewodowych słuchawek o nazwie Razer Opus. Sprzęt posiada technologię redukcji szumów oraz certyfikat THX.

Razer ma w swej ofercie wiele modeli słuchawek, lecz jego dotychczasowe produkty tworzone dla graczy, były mocno krzykliwe. Nie każdemu podoba się taka stylistka i wiele osób preferuje bardziej stonowany wygląd. Specjalnie dla nich firma opracowała nowe słuchawki o nazwie Razer Opus.

To bardzo prosta konstrukcja, w której nie znajdziemy żadnych udziwnień w stylu dotykowych paneli służących do sterowania funkcjami. Zastosowano tu pięć fizycznych przycisków do regulacji głośności, odbierania połączeń, włączania/wyłączania słuchawek, a także redukcji hałasu otoczenia. Dodatkowo w słuchawkach znalazła się funkcja automatycznego zatrzymywania i wznawiania odtwarzania gdy sprzęt zdejmiemy lub założymy na głowę.

W nausznikach zamontowano 40 mm przetworniki oraz cztery mikrofony wykorzystywane do systemu redukcji hałasu. Natomiast pianka z pamięcią kształtu, którą oklejono muszle, zapewnia nam wyjątkowy komfort i ścisłe przyleganie słuchawek do uszu.

Słuchawki posiadają technologię Bluetooth 4.2 i wspierają kodeki aptX oraz AAC. Wbudowana bateria, na jednym ładowaniu pozwoli z kolei używać ich przez 25 godzin. Gdy się wyczerpie, możemy je wówczas podłączyć do źródła dźwięku 1,5 m długości kablem dostarczonym przez producenta.

Plusem sprzętu jest również aplikacja pozwalająca dostosować brzmienie dźwięku do indywidualnych upodobań użytkownika.

Słuchawki Razer Opus dostępne są na razie w Chinach, gdzie w przeliczeniu kosztują 255 dolarów. Nie wiemy kiedy pojawią się w sprzedaży na rynkach zachodnich.

Razer Opus

Źródło

You may also like...