Google Play Store automatycznie zainstaluje nam aplikacje

Google Play Store wprowadza do użytku nową funkcję, umożliwiającą automatyczną instalację aplikacji lub gier. Dotyczy to programów z wcześniejszą rejestracją.

Google ciągle usprawnia funkcjonalność oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Androida i właśnie wprowadziło kolejną opcję, która może spodobać się użytkownikom. Jest to funkcja automatycznego pobierania aplikacji lub gier, do których wcześniej się zarejestrowaliśmy.

Pierwsze sygnały o nowej funkcji pojawiły się już w styczniu, kiedy to eksperci znaleźli odniesienia do niej w oprogramowaniu Google. Teraz natomiast udostępniono ją użytkownikom, więc każdy posiadacz smartfona z Androidem może z niej korzystać.

Jak działa nowa funkcja? W Google Play Store często pojawia się możliwość zapisania się na aplikację, która dopiero ma się pojawić w ofercie sklepu. Taka rejestracja do tej pory dostarczała nam jedynie powiadomienie o dostępności programu. Za sprawą nowej funkcji, program lub gra, na którą się zapisaliśmy, automatycznie pobierze i zainstaluje w naszym telefonie.

Naturalnie nowa funkcja jest całkowicie opcjonalna i nie ma przymusu korzystania z niej. Google daje nam bowiem wybór pozostania nadal wyłącznie przy powiadomieniu, ale możemy też wybrać opcję automatycznej instalacji.

Google dopiero rozpoczęło dostarczanie nowej funkcji użytkownikom, więc chwilę potrwa zanim dotrze do wszystkich. Nie wiemy więc na razie, czy autopobieranie będzie odbywało się wyłącznie poprzez WiFi, czy też wykorzysta nasz pakiet internetowy.

Google Play Store

Źródło

You may also like...