Google Assistant nie ułatwia zasypiania przy muzyce

Funkcja slep-timera oferowana przez Google Assistant, nie działa tak jak powinna. Użytkownicy skarżą się, że asystent nie rozumie wydawanej mu komendy.

Wiele osób uwielbia zasypianie przy ulubionej muzyce, gdyż sen przychodzi wówczas znacznie szybciej. Aby jednak nie grała ona przez całą noc, wykorzystuje się funkcje sleep-timera, która wyłącza odtwarzanie po wcześniej ustalonym czasie.

Google Assistant również dostał taką opcję w głośnikach Google Home, lecz z relacji użytkowników wynika, że nie działa jak powinna. Wiele osób skarży się, że próba zaprogramowania funkcji na określoną godzinę kończy się odmową pomocy ze strony asystenta. Użytkownicy są szczególnie tym faktem poirytowani, gdyż nie są to sporadyczne przypadki, a błąd zdarza się na różnych urządzeniach.

Na szczęście można ten problem ominąć, wydając komendę w określony sposób. Na przykład zamiast nakazania asystentowi wyłączenia muzyki za 30 minut, należy podać określoną godzinę.

Błąd jednak istnieje, a jego zasięg staje się coraz większy. Google oczywiście musi o nim wiedzieć, ale na razie nie wydało w tej sprawie oficjalnego komunikatu, więc nie wiemy kiedy pojawi się aktualizacja.

Google Assistant

Źródło

You may also like...