Następca Razer Phone dostanie Snapdragona 855

Jeden z dyrektorów Razera potwierdził premierę kolejnej generacji gamingowego smartfona. Razer Phone 2 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jego debiut zaplanowano na czwarty kwartał.

Gamingowe smartfony, to prawdziwa nowość na rynku urządzeń mobilnych, gdyż pojawiły się w sprzedaży w przeciągu ostatniego roku. Najpopularniejszym przedstawicielem nowej kategorii sprzętu jest oczywiście Razer Phone, który w niedalekiej przyszłości doczeka się następcy.

Chen Xiaoping, wice prezes firmy znanej przede wszystkim z akcesoriów komputerowych, potwierdził termin premiery nowego smartfona. Podczas corocznej konferencji China Joy poświęconej grom wideo powiedział, że Razer Phone 2 do sprzedaży trafi w grudniu bieżącego roku. Oczywiście mówimy tu o debiucie w Chinach, bo na pozostałe rynki produkt trafi zapewne nieco później.

Xiaoping nie chciał zdradzić żadnych szczegółów technicznych nowego modelu. Zapewnił jedynie, że dostanie najnowszy procesor mobilny, choć nie sprecyzował o jaki model chodzi. Jasno wskazuje to jednak na Snapdragona 855, którego Qualcomm zamierza oficjalnie zaprezentować na początku grudnia. Tajemnicą pozostaje również cena, aczkolwiek z nieoficjalnych przecieków wynika, że ma być zbliżona do flagowców innych producentów.

Dodam, że obecny model można w polskich sklepach dostać już od 2599 zł, więc jego następca nie powinien być dużo droższy. Nie jest to dużo zważywszy na wyposażenie sprzętu. Smartfon posiada bowiem 5,7″ ekran IGZO LCD o rozdzielczości QHD oraz odświeżaniu 120 Hz. Pod maską pracuje natomiast Snadragon 835 z 8 GB RAM, a całość zasilana jest przez 4000 mAh akumulator.

Razer Phone 2

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...