Razer rozpoczyna przedsprzedaż Forge TV

Razer jest kolejną firmą, która zapragnęła posiadać konsolę podłączaną do telewizora. Znany producent akcesoriów komputerowych rusza właśnie z przedsprzedażą swego najnowszego produktu jakim jest Forge TV.

Razer Forge TV to sprzęt typu set-top box, czyli elektroniczne urządzenie podłączane do telewizora, które po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Wprawdzie od tamtej pory niewiele się na jego temat mówiło, ale widocznie Razer skupił się na pracy, nie chcąc zdradzać żadnych szczegółów, zanim nie będzie w pełni gotowe. Sprzęt został już ukończony i właśnie ruszyła jego przedsprzedaż, w ramach której Forge TV dostać można w cenie już 149,99 dolarów, a w komplecie otrzymamy dodatkowo kontroler Serval przeznaczony do gier wideo.

Forge TV to mikro-konsola z dodatkowymi możliwościami, funkcjonująca w oparciu o Androida. Jest to przede wszystkim maszynka do gier, ale może nam odtwarzać filmy strumieniowane z peceta. Nie jest to więc typowa konsola, lecz przede wszystkim urządzenie do strumieniowania gier uruchomionych na naszym pececie.

Urządzenie działa na wydajnym, czterordzeniowym 2,5 GHz procesorze Snapdragon 805 (rdzenie Krait 450) z jednostką graficzną Adreno 420, a dodatkowo posiada 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci użytkowej. WiFi oraz Gigabitowy Ethernet, to opcje szczególnie ważne do streamowania gier z peceta. Nie zabrakło także złącza HDMI 1,4 oraz wejścia USB 3.0.

Sprzedaż nowego produktu rozpocznie się już od maja.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...