Aparatom Xiaomi 13 Pro daleko do ideału

DxOMark przetestował aparaty fotograficzne najnowszego flagowca Xiaomi 13 Pro. Wyniki testu wykazały, że producent musi pewne rzeczy poprawić.

Xiaomi 13 Pro to jeden z pierwszych telefonów na rynku, który dzięki współpracy z niemiecką firmą Leica, dysponuje 1-calowym sensorem w głównym aparacie. W założeniach miało to zapewnić jeszcze lepszą jakość zdjęć w porównaniu z poprzednimi modelami tej serii, ale tak nie jest. Specjaliści z DxOMark przetestowali ten model i znaleźli w nim kilka problemów, które obniżyły końcową ocenę.

Xiaomi 13 Pro ma kilka minusów

Eksperci ze znanego serwisu znaleźli parę problemów, które nie spodobają się potencjalnym nabywcom tego sprzętu. Wykryto m.in. błędy autofokusa, niestabilność ekspozycji, artefakty halo, kompresję tonalną, a także wolno pracujący spust migawki. Smartfon ma także problemy z uchwyceniem sceny w trudnych warunkach i przy słabym świetle.

Nie oznacza to jednak, że aparaty Xiaomi 13 Pro są złe. Na plus zaliczyć można wysoką szczegółowość zdjęć, niezłe kolory oraz ekspozycję, zarówno na zdjęciach, jak i filmach. Atutem jest też dobrze działający zoom zarówno na bliskim i średnim dystansie. Smartfon otrzymał więc ocenę 136 punktów, co plasuje go na 16-tej pozycji w globalnym rankingu.

DxOMark w swej recenzji przetestowało smartfon kompleksowo, sprawdzając również wyświetlacz, audio oraz baterię. Jeśli chodzi o ekran, to jego zaletą jest jakość kolorów podczas oglądania treści HDR10 oraz kontrast, natomiast problemem może być czytelność w słoneczny dzień. Smartfon całkiem dobrze nagrywa dźwięki i oferuje niezłą jakość odtwarzanej muzyki. Nie nadaje się za to do nagrywania audio z głośnych źródeł, takich jak koncerty czy też występy.

Do zalet telefonu raczej nie zaliczymy baterii, która mogłaby być nieco lepsza, gdyż na jednym ładowaniu zapewnia 2 dni i 12 godzin pracy. Wydaje się, że nie jest to zły wynik. W tej kategorii telefon dostał jednak 126 punktów, co uplasowało go na dalekim 41 miejscu w globalnym rankingu. Wyprzedza go więc całkiem sporo telefonów, łącznie z Samsungiem Galaxy S23 Ultra. Topowy sprzęt koreańskiej marki na jednym ładowaniu działa 2 dni i 19 godzin.

Xiaomi 13 Pro nie jest może złym telefonem. Warto jednak dobrze zastanowić się przed jego zakupem, gdyż konkurencja może oferować lepszy sprzęt.

Xiaomi 13 Pro
Źródło: Xiaomi

You may also like...