Vuzix prezentuje Star 1200XLD całkowicie cyfrowe okulary rozszerzonej rzeczywistości

Vuzix sprzedawał różnego rodzaju okulary wideo i inne produkty od kilku lat. Frima ogłosiła teraz, że wprowadza na rynek Star 1200XLD całkowicie cyfrowe, przejrzyste okulary wideo.

Te okulary obiecują wszystkie funkcje firmy Star 1200XL Szerokie pole wyświetleń widziane za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości okulary wideo z niektórymi znaczącymi ulepszeniami. 1200X:D ma nowy interfejs HDMI i obsługuje zawartość m.in. DRM. Nowe okulary również obsługują źródło wideo 3D.Funkcje rozszerzonej rzeczywistości nowych okularów to czujnik śledzenia ruchu 3DOF ze zintegrowaną pełną rozdzielczością HD do śledzenia i rozpoznawania obiektów świata rzeczywistego. Okulary posiadają również kamerę i zostały wyposażone w interfejs USB. Posiadają też 35-stopniowe pole widzenia.

Wyświetlacze stosowane w okularach mają proporcję 16:9, obsługują pełną paletę kolorów i mają naturalną rozdzielczość 852 x 480. Symulują 75-calowy wyświetlacz, widziany z 10 metrów. Okulary są również regulowane i można w nich ustawić wizualną jasność oraz jakość obrazu. Wszystko wygląda naprawdę super, aż dochodzi się do końca i zdaje się sobie sprawę, że cena detaliczna to 4999$.

Źródło: SlashGear

You may also like...