RedMagic 6 zapowiedziany. Ma 18 GB RAM i najszybszy ekran na świecie

Nubia zaprezentowała najnowszy gamingowy smartfon RedMagic 6. Nowy model ma ekran OLED ze 165 Hz odświeżaniem oraz wydajny system chłodzenia.

Parę lat temu producenci smartfonów zauważyli, że świetnym pomysłem może być stworzenie nowej rodziny urządzeń adresowanych do graczy. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się gamingowe modele kuszące nie tylko dużą wydajnością, ale także bardzo przystępną ceną.

Taki sprzęt oferuje nam również marka Nubia, która właśnie zaprezentowała najnowszą serię RedMagic 6. Smartfon powstał we współpracy z inżynierami chińskiej firmy Tencent Games i jest pierwszym na świecie urządzeniem wyposażonym w 165 Hz wyświetlacz.

RedMagic 6

Nowa linia składa się z dwóch modeli, a więc oprócz standardowej wersji znajdziemy w niej jeszcze odrobinę lepiej wyposażony wariant Pro. Ich specyfikacja techniczna jest bardzo zbliżona i różni się w zasadzie tylko rozmiarem pamięci oraz pojemnością wbudowanej baterii. Reszta podzespołów jest taka sama, natomiast wersja Pro ma nieco agresywniejszy wygląd.

RedMagic 6

165 Hz ekran gwarantuje wysoką płynność

Największym atutem nowego smartfona jest niewątpliwie wyświetlacz. Producent zastosował tu 6,8″ panel AMOLED Full HD+, którego częstotliwość odświeżania wynosi imponujące 165 Hz. Jest to pierwszy smartfon na rynku wyposażony w ekran o takich parametrach.

Należy jednak dodać, że odświeżanie jest dynamiczne, więc w zależności od potrzeb może mieć różne wartości. Jeśli nie pokazuje dynamicznych treści spada do 30 Hz, co pozwala oszczędzać baterię. Może jednak błyskawicznie wzrosnąć do 120 Hz w menu lub aplikacjach oraz do 165 Hz gdy uruchomimy kompatybilną grę. Panel oferuje także 360 Hz próbkowanie dla multidotyku oraz aż 500 Hz dla jednego palca, co znacznie podnosi jego responsywność. Dodatkowo obsługuje 10-bitową paletę kolorów, a także ma wbudowany czytnik odcisków palców.

RedMagic 6

Pod maską tego smartfona pracuje Snapdragon 888, który wspiera RAM LPDDR5 oraz pamięć flash UFS 3.1. Ta druga to jednokanałowa pamięć o przepustowości 11,6 Gbps. W standardowym RedMagic 6 mamy 8 GB RAM i 128/256 GB pamięci flash, natomiast wariant Pro posiada 12 lub 16 GB RAM i 256 GB pamięci flash. Producent stworzył również specjalną wersję Pro Transparent Edition, która ma 18 GB RAM i 512 GB pamięci użytkowej.

Na tylnym panelu wykonanym ze szkła znajdziemy potrójny aparat o niezłych parametrach. Główny sensor ma 64 MP, a uzupełniają go także 8 MP aparat szerokokątny oraz 2 MP do zdjęć makro.

RedMagic 6

Wydajne chłodzenie zapobiega przegrzewaniu

Jak przystało na smartfon gamingowy, znajdziemy w nim dodatkowe przyciski ułatwiające kontrolę w grach. Triggery są jak zwykle czułe na dotyk i dla zminimalizowania input laga mają aż 400 Hz częstotliwość próbkowania. Producent zadbał jednak nie tylko o wygodne sterowanie, ale też o odpowiednie chłodzenie. Zastosowany to wentylator w standardowym modelu obraca się z prędkością 18000 obr/min., zaś w wersji Pro jest to aż 20000 obr/min. W obu urządzeniach zastosowano także miedziane radiatory dla zwiększenia wydajności chłodzenia.

W sprzęcie dla graczy istotny jest czas działania, dlatego smartfon otrzymał 5050 mAh baterię z 65 W systemem szybkiego ładowania. Według producenta pozwala on na uzupełnienie akumulatora do pełna w czasie niespełna 38 minut. Model Pro ma nieco mniejszą, bo 4500 mAh baterię, ale za to wspieraną przez 120 W system szybkiego ładowania. Uzupełni nam akumulator od 0 do 50% w jedyne 5 minut. W obu modelach znajdziemy też gniazda słuchawkowe oraz możemy podpiąć do nich opcjonalne akcesoria do chłodzenia.

RedMagic 6

Myślicie zapewne, że tak wyposażony smartfon musi kosztować krocie. Cena Red Magic 6 zaczyna się od 587 dolarów (w przeliczeniu) za wersję 8/128 GB, poprzez 634 dolary za wariant 12/128 GB, aż do 680 dolarów za wariant 12/256 GB. Ceny modelu Pro zaczynają się od 680 dolarów za wersję 12/128 GB. Najwięcej kosztuje Transparent Edition, który w wersji 16/256 GB wyceniono na 865 dolarów, zaś topowy wariant 18/512 GB to wydatek 1020 dolarów.

Smartfon w sprzedaży pojawi się już 11 marca i najpierw będzie go można kupić w Chinach. Globalna premiera odbędzie się w późniejszym terminie. Dodam, że jego systemem operacyjnym jest Red Magic OS 4 bazujący na Androidzie 11.

Źródło

You may also like...