Zbudował rękawicę Iron Mana strzelającą laserem

Kilka dni temu prezentowałem 16-latka, który samodzielnie wykonał kostium Iron Mana. Mimo, że wyczyn był imponujący, to blednie przy projekcie działającej rękawicy, która strzela laserem.

Wielu z nas oglądając na ekranie kin przygody Tony Starka, z pewnością zastanawiało się, czy kiedykolwiek będzie możliwe skonstruowanie takiego pancerza. Jeśli spojrzeć na dzieło Patricka Priebe z Laser Gadgets, można odnieść wrażenie, że ten moment nie jest wcale taki odległy, jak można by sądzić.

Priebe korzystając z własnych zasobów, skonstruował w pełni funkcjonalną rękawicę Iron Mana. Co więcej, jego gadżet nie tylko ładnie wygląda, ale ponadto strzela prawdziwym laserem. Może nie jest to moc zdolna przepalać ściany, ale jak widać na poniższym filmie, laser jest na tyle silny, by przebić balon.

Rękawica zasilana jest dość dużym ogniwami litowo-ionowymi w ilości jednej o pojemności 18,650 mAh oraz dwoma 14,500 mAh. Dostarczają one energii dwóm niebieskim laserom o mocy 1,2 W każdy oraz jednemu laserowi 2,4 mW używanemu do celowania. Nie jest to może cały kostium Iron Mana, ale to całkiem dobry początek.

kostium Iron Mana

Źródło: Ohgizmo.com

You may also like...