Rekordowy Dzień Singla dla Alibaba i JD; Sprzedano produkty za 139 mld

Chiński sklep internetowy JD pochwalił się imponującymi wynikami sprzedaży podczas święta Dzień Singla. W ciągu zaledwie 2 sekund sprzedał iPhone’y o wartości 15 mln dolarów.

Chiński Dzień Singla to coroczne święto handlowe bardzo podobne do zachodniego Black Friday, choć kilkukrotnie od niego większe. W ciągu jednej doby tamtejsze sklepy internetowe sprzedają bowiem towary za dziesiątki miliardów dolarów, oferując niesamowite promocje na różnego rodzaju produkty.

W tym roku święto Dnia Singla również okazało się bardzo dochodowe, gdyż dwaj giganci e-handlu Alibaba oraz JD.com, ustanowili nowy rekord sprzedaży. Co prawda oba sklepy nie ograniczyły się tylko do jednej doby, zaczynając promocje znacznie wcześniej. Jednakże osiągnięta wartość sprzedaży okazała się rekordowa. Łączna wartość sprzedaży sklepów podczas tego święta, wyniosła 136 mld dolarów.

Alibaba w ciągu 11 dni sprzedaży uzyskało wynik w przeliczeniu 84,54 mld dolarów. Wartość sprzedaży jest o około 8 procent wyższa niż w zeszłym roku. Z kolei wartość transakcji zawartych na platformie JD.com wyniosła 54,6 mld dolarów. Tutaj wynik okazał się aż o 28 procent lepszy niż w zeszłym roku.

Największym zainteresowaniem w JD cieszyły się produkty luksusowe oraz związane ze zwierzętami. Ogromną sprzedaż zanotowały również produkty Apple. W ciągu zaledwie 2 sekund sklep sprzedał iPhone’y o wartości 15 mln dolarów.

Dzień Singla

Źródło

You may also like...