Ridley Scott producentem cyfrowych treści dla Halo

Seria Halo to już nie tylko świetne gry, lecz także coraz więcej dodatkowych treści, takich jak chociażby internetowa seria Forward Unto Dawn. Okazuje się, że taki format świetnie się sprawdza, więc 343 Industries zamierza dalej iść w tym kierunku i do pomocy przy produkcji kolejnych elementów, zaprosiło samego Ridley’a Scotta.

Firma Scott Free Productions, należąca do reżysera znanego z tak wybitnych dzieł filmowych jak Łowca Androidów oraz Obcy, wspólnie z 343 Industries oraz Xbox Entertainment Studios, wyprodukuje zupełnie nową serię zbliżoną do wspomnianego Forward Unto Dawn. W realizacji projektu pomoże także Sergio Mimica-Gezzan, reżyser seriali Battlestar Galactica oraz Heroes.

Dodam, że projekt Scotta, nie ma nic wspólnego z projektem zaprezentowanym na ubiegłorocznych targach E3, w który zaangażowany jest Steven Spielberg i Master Chief nie będzie tu głównym bohaterem. Projektem Spielberga zajmie się natomiast Neil Blomkamp, reżyser takich filmów, jak Dystrykt 9 oraz Elizjum.

Nie wiemy czego dotyczy nowy projekt Ridley’a Scotta, ale Microsoft zapewnia, że bliższe szczegóły na ten temat poznamy już podczas czerwcowych targów E3, które tradycyjnie odbędą się w Los Angeles.

Źródło: CVG.com

You may also like...