Ring dodaje szyfrowanie do wideodzwonków i kamer

Ring zwiększa poziom ochrony swych wideodzwonków i kamer monitoringu. Firma dodała właśnie system szyfrowania end-to-end, chroniący nagrania wideo z tych urządzeń.

Wideodzwonki i kamery monitoringu to niezwykle użyteczny sprzęt, pomagający chronić nasze domy i mieszkania przed intruzami. Wbudowane w nie kamery wideo, dają bowiem podgląd na to co dzieje się przed mieszkaniem oraz w jego wnętrzach również wówczas, gdy znajdujemy się poza domem.

Problem w tym, że producenci tego typu sprzętu nie zawsze przywiązują odpowiednią wagę do ochrony prywatności użytkowników. Zdarza się więc, że sprzęt ma bardzo słabe zabezpieczenia, co stanowi zachętę dla hakerów. Cyberprzestępcy mogą wówczas przechwycić transmisję wideo i nas szpiegować. Pewnym zabezpieczeniem może być filtr prywatności, który Arlo zastosowało w swej najnowszej kamerze, ale nie jest to całkowite rozwiązanie tego problemu.

Ring wprowadził więc do swych kamer i wideodzwonków system szyfrowania end-to-end (E2EE), który zabezpieczy transmisję przed hakerami. Dzięki temu rozwiązaniu jedynie użytkownik kamery będzie miał dostęp do wykonanych przez nią nagrań.

Nowa opcja nie jest jednak dostępna dla wszystkich produktów, lecz tylko wybranych modeli urządzeń, Można z niej korzystać w następującym sprzęcie:

Video Doorbell Pro
Video Doorbell Elite
Floodlight Cam
Spotlight Cam Wired
Spotlight Cam Mount
Stick Up Cam Plug In
Stick Up Cam Elite
Indoor Cam

Ring

Źródło

You may also like...