Robo-ważka idealnym szpiegiem

Amerykańska armia od lat pracuje nad niewielkimi robotami, które mogłyby pełnić rolę szpiegów i niezauważone przez nikogo, infiltrować wrogie instalacje, dostarczając potrzebnych danych.

Jednym z takich urządzeń jest TechJect UAV Robot Dragonfly. Gadżet rozpoczął swój żywot jako wojskowy projekt finansowany przez Amerykańskie Siły Powietrzne, w ramach którego pracowano nad w pełni konfigurowalną droną, idealną do szpiegowania. Projekt był ogólnoświatowy, uczestniczyło w nim ponad 20 naukowców, profesorów oraz studentów z uniwersytetów różnych krajów.Teraz twórcy robota przygotowują się do wprowadzenia wynalazku na rynek. Dragonfly może poruszać się jak samolot, lub niczym śmigłowiec zawisać nad celem. Jest zdalnie sterowany, a dzięki zróżnicowanemu wyposażeniu, pełnić może bardzo różne zadania, np. służyć do robienia zdjęć, zabezpieczać dom, lub miejsce pracy, szpiegować, oraz oczywiście pełnić rolę wyrafinowanej zabawki. Łącznie może posiadać na pokładzie 20 różnych sensorów, kamer, odbiorników GPS, itp. Dragonfly wykorzystuje aż 5 opatentowanych technologii.

Konfiguracja robota obejmuje różne style skrzydeł, ich barwę, elektronikę, aplikacje sterujące itp. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na tej stronie.

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...