Rocket League przeniesione do realnego świata

Rocket League to jedna z popularniejszych gier dostępnych na konsole i pecety. Dzięki firmie Hot Wheels możemy jednak bawić się nią bez tych urządzeń, zmieniając salon w jedną wielką arenę.

Wprowadzona na rynek w 2015 roku gra Rocket League, szybko zdobyła sporą popularność, wychodząc na PC, PS4, Xboxa One oraz Nintendo Switch. Pomysł rozgrywania meczy piłkarskich przy pomocy szybkich samochodów, okazał się bowiem niezwykle wciągający. Tytuł ma już ponad 40 mln graczy i został zaadaptowany do E-Sportu, co jeszcze zwiększyło jego popularność.

Wkrótce nie będziemy potrzebować konsol lub peceta, by rozegrać własny mecz. Firma Hot Wheels przeniesie bowiem rozgrywkę do realnego świata, umożliwiając zabawę na podłodze naszego salonu. Producent opracował specjalny zestaw o nazwie Hot Wheels Rocket League RC Rivals Set, składający się z boiska oraz samochodów sterowanych radiem.

Każdy z samochodów kontrolowany jest przy pomocy smartfonu lub tabletu z dedykowaną aplikacją mobilną. W zestawie jest także piłka oraz podstawka ładująca, która ładuje zarówno samochody jak i wspomnianą piłkę. Oczywiście dzięki specjalnym czujnikom wbudowanym w powierzchnię boiska, naliczane są zdobyte punkty, zaś zabawie towarzyszą efekty dźwiękowe.

Na premierę gadżetu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. jego debiut zaplanowano na tegoroczną gwiazdkę, więc wiele osób znajdzie go pod choinką. Produkt kosztować ma 180 dolarów. Dodam, że nie jest to pierwsza popularna gra komputerowa przeniesiona do realnego świata. Kilka lat temu podobnie uczyniono z World of Tanks, oferując sterowane radiem czołgi.

Rocket League

Źródło: Rocketleague.com

You may also like...