Rosną ceny abonamentu PlayStation Plus

Użytkownicy konsol PlayStation 4, wkrótce będą musieli nieco głębiej sięgnąć do portfela by grać online. Od września w Kanadzie i USA wzrosną bowiem ceny abonamentu za tę usługę.

Sony zapowiedziało podwyżkę ceny abonamentu za usługę PlayStation Plus, który posiadacze konsol PlayStation opłacają za możliwość gry online, a także za wypożyczanie gier wideo oferowanych przez producenta.Na razie podwyżka, która wejdzie w życie od września, obejmie tylko Stany Zjednoczone oraz Kanadę, ale nie można wykluczyć, że wkrótce zostanie wprowadzona także na pozostałych rynkach.

W USA roczny abonament wzrośnie z 50 do 60 dolarów, natomiast w Kanadzie z 50 do aż 70 CAD. Podrożeją również 3-miesięczne dostępy. W USA ich cena wzrośnie z 18 do 25 dolarów, natomiast w Kanadzie z 18 do 30 CAD. Podwyżka obejmie też 30-dniowy dostęp, jednak tylko w Kanadzie. Jego cena wzrośnie z 10 do 12 CAD.

Wszystkie obniżki wchodzą w życie z dniem 22 września. Sony na razie nie informuje, że w Wielkiej Brytanii oraz Europie ceny również wzrosną, ale nie można tego wykluczyć. Warto więc zaopatrzyć się w zapas zdrapek z abonamentem, bo dzięki temu będzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Źródło: Blog.us.playstation.comYou may also like...