Sony Xperia 1 w pełni wykorzysta możliwości ekranu 4K

Producent zapewnia, że rozdzielczość ekranu 4K, będzie dostępna w Sony Xperia 1 przez cały czas. Nie ma więc obaw, że skorzystamy z niej tylko w niektórych momentach.

Sony może się chwalić tym, że jako pierwsze wprowadziło na rynek smartfony z wyświetlaczami 4K. Niestety jest to głównie marketingowy zabieg, gdyż ta rozdzielczość ekranu nie jest dla użytkownika dostępna przez cały czas korzystania ze sprzętu. W przypadku XZ2 Premium, w większości elementów interfejsu użytkownikach oraz aplikacjach, obniżana jest do 1080p. Nie ma bowiem odpowiedniego wsparcia dla obrazu w maksymalnej jakości.

Wielu fanów japońskiej marki było ciekawych, czy producent zdecyduje się zastosuje podobną sztuczkę w nadchodzącym flagowcu Sony Xperia 1. Na oficjalnym forum koncernu pojawiło się więc pytanie w tej sprawie. Przedstawiciele japońskiej marki potwierdzili, że wszystko co zobaczymy na wyświetlaczu, będzie prezentowane w rozdzielczości 3840 x 1644 pikseli.

Oczywiście musimy pamiętać, że aplikacje mobilne standardowo nie wspierają rozdzielczości 4K. Na rynku jest bowiem zbyt mało telefonów dysponujących takimi ekranami. Dlatego będą musiały pracować w Full HD, zanim producenci nie dodadzą do nich wsparcia dla trybu Ultra HD. Wiemy jednak na pewno, że takie wsparcie od razu pojawi w przypadku niektórych narzędzi. Otrzymają je m.in., ekran główny, galeria zdjęć oraz ustawienia telefonu.

Rzecz jasna pełna jakość obrazu nie będzie ograniczała się tylko do tych elementów. W momencie premiery obsługę 4K zapewni również kilka aplikacji firm trzecich. Nie znamy jeszcze pełnej ich listy, ale jedną z nich będzie Netfix. Oczywiście nowy, tani pakiet testowany obecnie przez tę platformę na nic się nie przyda i trzeba będzie skorzystać z najwyższego pakietu, by w pełni wykorzystać ekran.

Na brytyjskim rynku Sony Xperia 1 dostępna będzie już w maju w cenie 849 funtów.

Sony Xperia 1

Źródło: Sumahoinfo.com

You may also like...