Ruszyła przedsprzedaż lokalizatora Samsung Galaxy SmartTag Plus

Samsung uruchomił przedsprzedaż najnowszego lokalizatora Galaxy SmartTag Plus. Gadżet pojawi się w sprzedaży 12 kwietnia i będzie go można kupić w cenie 39,99 dolarów za sztukę.

Jeszcze do niedawna zgubienie jakiegoś przedmiotu wiązało się z mnóstwem nerwów, szczególnie jeśli był to cenny gadżet. Od pewnego czasu odnalezienie zguby nie jest już takim problemem, gdyż istnieją lokalizatory Tile, pozwalające szybko ją odzyskać. Wkrótce stanie się to jeszcze łatwiejsze, gdyż kolejne firmy wprowadzają na rynek podobne produkty.

Taki gadżet ma w planach m.in., Apple, a nazywa się od AirTags. Urządzenie może pojawić się na rynku już w październiku bieżącego roku i będzie zabezpieczone przed stalkingiem. Nie znamy jeszcze oficjalnej jego ceny, ale przecieki sugerują, że może to być 39 dolarów, co w przeliczeniu da około 152 zł.

Szybszy okazał się jednak Samsung, który w styczniu rozpoczął sprzedaż lokalizatora Galaxy SmartTag. Obecnie koreańska marka szykuje się do premiery jego ulepszonej wersji Galaxy SmartTag Plus, którą zaplanowano na 12 kwietnia. Już teraz produkt można jednak zamówić w przedsprzedaży w cenie 39,99 dolarów.

Lokalizator kosztuje 10 dolarów drożej od standardowego modelu, w zamian oferując śledzenie z wykorzystaniem UWB oraz AR. Używa również Bluetooth 5.0 o maksymalnym zasięgu sygnału wynoszącym aż 118 metrów. Sprzęt obsługujemy za pomocą firmowej aplikacji SmartThigs, umożliwiającej śledzenie obiektów lub zwierząt. Aplikacja wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną oraz kamerę smartfona, nakładając na obraz dane z UWB ułatwiające znalezienie przedmiotu. Dodatkowo mamy sygnał dźwiękowy, który pomaga zlokalizować zgubę.

Producent zapewnia, że wymienna bateria Galaxy SmartTag Plus wystarczy na około 5 miesięcy ciągłego działania. A jeśli chcecie zamówić lokalizator, to możecie zrobić to na tej stronie. Dodam, że dostępny jest tylko w kolorze czarnym.

Galaxy SmartTag Plus

Źródło

You may also like...