Funkcja Safe Browsing rozszerzona na aplikacje

Google poinformowało, że funkcja Safe Browsing, zostanie rozszerzona na mobilne aplikacje. Opcja ochroni przed programami gromadzącymi prywatne dane.

Posiadacze smartfonów z Androidem, znają już funkcję Safe Browsing, To niedawno wprowadzona do użytku opcja, której zadaniem jest ochrona przed witrynami gromadzącymi prywatne dane o użytkowniku.

Chodzi o strony wyposażone w narzędzia, których celem jest zbieranie szczegółowych informacji o osobach je odwiedzających. W niektórych przypadkach są to nawet rejestrowane znaki wpisywane na klawiaturze.

Google poinformowało właśnie, że Safe Browsing rozszerzy swą funkcjonalność również na mobilne aplikacje. Funkcja wykrywać ma programy, które bez wiedzy użytkownika, gromadzą ich dane osobowe. A jej działanie zostanie rozciągnięte nie tylko na programy dostępne w sklepie Google Play Store, ale również na aplikacje pochodzące ze sklepów nieoficjalnych. Jeśli więc aplikacja wzbudzi podejrzenia, użytkownik będzie mógł zobaczyć odpowiednie ostrzeżenie w funkcji Google Play Protect lub karcie produktu w cyfrowym sklepie.

Dzięki temu użytkownik Androida powinien zyskać lepszy poziom ochrony przed programami, które mogą mu w taki czy inny sposób zagrażać.

Safe Browsing

Źródło: Googleblog.com

You may also like...